Blog firmowy: Hurtownia EWJA

Każdy przedsiębiorca na początku swojej przygody z handlem zastanawia się czym mógłby się zajmować. Bardzo często jest to błądzenie po różnych dziedzinach i sferach życia w celu znalezienia stałego punktu zaczepienia. W przypadku Hurtowni EWJA było podobnie. Wszystko rozpoczęło się pod koniec 2018 roku, kiedy powstała działalność gospodarcza ,,Hurtownia EWJA Łukasz Ostrowski”. 

Co było najpierw? 

Hurtownia nie zawsze zajmowała się tym co dotychczas. Na początku swojej działalności sprzedawała w detalu i hurcie kosmetyki naturalne, wina i wyroby alkoholowe czy nawet elementy z pogranicza elektroniki. Jednak pasja do produktów śródziemnomorskich została najbliżej serca właściciela. Jest ona bogata w błonnik pokarmowy, witaminy i korzystne dla zdrowia przeciwutleniacze. Jednak pierwsze skrzypce grają zdrowe kwasy tłuszczowe, które można znaleźć na stole każdej, szanującej się śródziemnomorskiej restauracji pod postacią najwyższej jakości oliwy. To właśnie ona, wraz z oliwkami i pokrewnymi produktami śródziemnomorskimi stanowi obecnie główny element handlu jakim zajmuje się Hurtownia EWJA. 

Na początku nie było łatwo.. Poszukiwanie dostawców po warszawskich ulicach, którzy będą dysponowali dobrej jakości produktami w konkurencyjnych cenach nie było proste. Dodatkowo trudno było zdobyć doświadczenie i ,,smykałkę” do handlu, prowadzenia rozmów i negocjacji. Lecz wszystko przychodzi z czasem… Po dłuższych chwilach konsternacji i namysłu w pierwszym kwartale 2011 roku została uruchomiona Hurtownia-Oliwy.pl

Kontynuacja działalności.

Zamówienie klienta

Otwarcie się na zamówienia internetowe było strzałem w dziesiątkę. Po trzech latach dostarczania produktów do sklepów stacjonarnych, podjąłem decyzję o skoncentrowaniu się tylko na sprzedaży internetowej. Wraz z tą decyzją przyszła pora na poszerzenie oferty i nie skupianiu się tylko na oliwach i oliwkach. Do grona produktów już

Otwarcie hurtowni okazało się przełomem. Wtedy rynek coraz bardziej zaczął otwierać się na zamówienia internetowe, a ludzie coraz chętniej korzystali z tak wygodnej formy zakupów. Ponadto zdobycie tak charakterystycznych i wyszukanych produktów nie było łatwe – w dużych miastach może i znajdowały się mniejsze sklepy z wysokiej jakości oliwami. Jednak dojazd do nich często zajmował bardzo dużo czasu. W przypadku mieszkańców mniejszych miast było to już dla nich w ogóle abstrakcją. Dlatego internetowa sprzedaż fantastycznej oliwy w różnych rodzajach okazała się strzałem w dziesiątkę. 

Z czasem jak każda branża – sklep zaczął się rozwijać. Nie można stać w miejscu i spoczywać na laurach, gdyż konkurencja nie śpi. Zaczęto poszerzać asortyment sklepu wprowadzając do niego inne produkty pokrewne – ciecierzyce, fasole, sosy ajwar pesto, paluszki włoskie, ocet czy nawet cukier trzcinowy. Dziś wszystko rozwija się w zawrotnym tempie i ciężko to wszystko opisać. Lecz dobrze – dynamika w handlu jest nieunikniona.  

Kolejnym ruchem stało się otworzenie e-hurtowni Hurtownia-Napoje.pl. Kolejny biznesowy krok, który pozwolił na poszerzenie swoich horyzontów i zdobycie nowych dostawców. Poziom produktów wzrósł o ogromną liczbę pozycji handlowych co również poszerzyło grono odbiorców.  

Podsumowanie.

Z czasem w 2015 roku powstała Hurtownia-EWJA.pl dedykowana tylko dla firm, które nabywały produkty do dalszej odsprzedaży. Po 4 latach postanowiono zrezygnować z prowadzenia tej działalności ze względu na bardzo dużą ilość zamówień z dwóch pierwszy ,,dzieci”. Wszystkie siły zostały przekierowane właśnie na nie, jednak powstanie hurtowni EWJA nie było bezowocne. Nauczyło ono wielu doświadczeń, radzenia sobie w podbramkowych sytuacjach, technik negocjacji czy też pracy pod presją czasu. To cechy, których nie da się kupić – trzeba je po prosty wytrenować w akcji.  

W 2021 roku udało się wynająć większy magazyn ze względu na duże zapotrzebowanie klientów. I tak już się kręci… 


Zdrowia! 

Łukasz Ostrowski 
Kierownik e-Hurtowni  

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *