Włoska oliwa z oliwek

Powstanie Hurtowni Oliwy

Od początku działalności Hurtownia-Oliwy.pl stawiałem na produkty o wysokiej jakości. Zaczynając od Włoskiej oliwy z oliwek marki Pietro Coricelli i oliwek (zielonych i czarnych) marki Leones.

Z czasem gdy aktualna oferta e-Hurtowni znalazła grono stałych odbiorców, podjąłem współpracę z importerami produktów diety śródziemnomorskiej i wprowadziłem na magazyn takie marki jak:

Krokiem milowym była decyzja o współpracy z markami:

Sprzedaż oliwy w segmencie premium, jest bardzo trudna. Wysoka cena niekiedy odstrasza od zamówienia choćby jednej butelki. Wszystko sprowadza się do rozmowy z potencjalnym konsumentem oliwy. Na przykładzie marki Monini, która jest najbardziej znaną oliwą w Polsce, czy to przez reklamy w telewizji, czy przez aktywność w Internecie (strona www i social media). Rozmowa na temat smaku i klarowności jest łatwiejsza, gdyż rozpoznawalności nazwy marki jest większa.
Odmiennie jest w przypadku oliwy z Sycylii marki Frantoi Cutrera. Oliwa posiada szereg nagród z konkursów, medali i wyróżnień. Jest promowana na targach, spotkaniach kucharzy oraz w media społecznościowych. Cena jednej butelki to nie mniej niż … 60 zł. Taka cena powoduje, że konsument wybiera inne oliwy. Co zrobić aby klient kupił najdroższą oliwę z naszej oferty? Porozmawiać i namówić.
Odkąd mamy na magazynie oliwę Frantoi Cutrera, przeprowadziłem dziesiątki rozmów telefonicznych które owocują do dzisiaj. Wartość oliwy: zapach, wygląd i smak (dodatkowo piękna czarna butelka), powodują że po tą oliwę klienci wracają (kupując niekiedy w ilościach kartonowych).

Ciekawostka!
Poniżej prezentuje oliwy z oliwek, które kiedyś próbowały swoich sił na Polskim rynku oliwy z oliwek. Marki, których nie mamy już w ofercie to m.in.: Huile d’olive, Sparta, Trasimeno, Farchioni, Betis, Giotto i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *